Loading...
درباره 2018-01-10T19:46:17+00:00

درباره

هتل مارلیک در سال ۱۳۴۲ خورشیدی فعالیت خود را آغاز نموده است. پس از سالها فعالیت و ارائه خدمات به جمع کثیری از میهمانان داخلی و خارجی بدلیل تقاضای جدید بازار از سال (۱۳۸۹) بدلیل بازسازی بطور کامل تعطیل گردید.
خوشبختانه این هتل با لطف خداوند متعال و همکاری دست اندرکاران عرصه هتلداری و گردشگری و با سرمایه ای قابل توجه بصورت کامل بازسازی و به تجهیزات و دکوراسیون جدید مجهز شده و در تاریخ ۹۲/۹/۱ با رویکرد جدید به بهره برداری رسید و اکنون آماده ارائه خدمات به میهمانان عزیز می باشد.

درباره تمدن مارليك

بررسی لایه های طبیعی و زیرین تپه نشان می دهد که شکاف هایی بزرگ در درون تپه ایجاد کرده اند. گروهی از پژوهش گران معتقدند نام مارلیک برگرفته از انبوده مارهایی است که در این تپه زندگی می کنند. بدین گونه، افسانه مار و گنج در این تپه مصداق واقعی پیدا کرده است اما بعضی واژه مارلیک را یک واژه تاریخی می دانند که از دو جزء مارد و لیک به معنی قوم مارد ساخته شده است. اگر این نظریه درست باشد، گنجینه مارلیک به قوم آمارد تعلق دارد….

ادامه

درباره بنیانگذار هتل مارلیک

دکتر عزّت‌الله نگهبان (زاده ۱۳۰۰ – درگذشته ۱۶ بهمن ۱۳۸۷) باستانشناس و استاد باستانشناسی در دانشگاه تهران بود. برخی او را پدر باستان‌شناسی ایران نامیده‌اند.

ادامه

همكاران ما